بررسی کتونی اسیکس ژل کایانو 30 ( Asics Gel Kayano 30 )

بررسی کتونی اسیکس ژل کایانو 30 ( Asics Gel Kayano 30 )

بعد از بازکردن آن‌ها، چشمانم سریعاً گشاد شدند، آن‌ها شبیه یک کفش ورزشی متفاوت بودند. تفاوت‌ها چشمگیر هستند و سریعاً تشخیص داده می‌شوند. هنگامی که آن‌ها را پوشیدم، خیلی‌ها از من سؤال کردند که آیا این‌ها کفش هوکا هستند؟ ترکیب رنگ‌های سفید/ آبی اقیانوسی به شدت جذاب و خیره کننده است. تغییرات اساسی کایانو را به کفش جذاب‌تری تبدیل کرده‌اند. اولین واکنشی که در استفاده از آن‌ها داشتم نرمی فوق العاده شان بود. این کفش در مقایسه با نسخه‌های قبلی نرم‌تر بود. کف کفش نیز به شکل قابل توجهی پهن‌تر است. کفش‌ها ابتدا سفت به نظر می‌رسیدند اما پاهایم سریعاً عادت کردند. اگر چشم‌هایم را می‌بستند حدس می‌زدم که کایانو لایت پوشیده‌ام. کاربرد اولیه کایانو 30 مسافت 5 هزار کیلومتر بود. من مجبور بودم با سایز کفش هماهنگ شوم ، اما این کار فقط یک کیلومتر طول کشید.

در طراحی مجدد این کفش، راحتی کُلی افزایش یافته است. زیره میانی جدید حرکت خوشایند و نرمی را فراهم می‌کند. این کفش ورزشی برای افزایش سرعت مناسب نیست، اما برای دویدن‌های طولانی ایده آل است. من راجع به حسی که در ادامه‌ی استفاده از کفش‌ها داشتم هیجان زده بودم.

رویه‌ی کفش اسیکس ژل کایانو 30

رویه‌ی این کفش کاملاً بازسازی نشده است، اما بروزرسانی مهمی در آن رخ داده است. این تغییر به خاطر توری جدیداً مهندسی شده پدید آمده است. طراحی آن بگونه ای بوده که پایداری ساختاری بیشتری را فراهم کند، و این کار را عملاً انجام داده است. تفاوت چشمگیری بین رویه‌ی کایانو 29 و کایانو 30 وجود دارد. رویه کایانو 29 انعطاف پذیری بیشتری دارد، اما رویه‌ی کایانو 30 بیشتر از زیره میانی حفاظت می‌کند.

شبکه‌ی اتصالات ساختاریافته ناشی از توری، قالب ثابتی را ایجاد می‌کند. این نکته مهم است زیرا دقیق بودن سایز پایداری کُلی کفش ورزشی را افزایش می‌دهد.  شما دقیق بودن سایز را در رویه‌ی کایانو 30 که با مدل‌های قبلی تفاوت دارد احساس می‌کنید. بخش میانی در ابتدا کمی تنگ بود، اما این مشکل بعد از چند بار دویدن برطرف شد.

سیستم اتصالات ساده بندی به ایجاد سایز مناسب کمک می‌کند، زیرا به خاطر ساده بودن در هنگام استفاده از آن حس ایده آل بودن می‌کنید. قسمت پنجه از فضای کافی برخوردار است تا انگشتان را حرکت دهید.
بررسی کتونی اسیکس ژل کایانو 30

بررسی کتونی اسیکس ژل کایانو 30

پاشنه‌ی کایانو 30 ایده آل بود. در ابتدا یک لبه درونی قرار گرفته است که پا را در درون کفش تثبیت می‌کند. لایه ابری با ضخامت متوسط به پاشنه اضافه شده که راحتی مضاعف را به ارمغان می‌آورد. طول زبانه و لایه ابری به این قسمت اضافه می‌شوند. زبانه دور دوزی شده نیز می‌باشد و این خصوصیت از انحراف زبانه به کنار جلوگیری می‌کند.

این رویه از قابلیت تنفس پذیری نیز برخوردار است. کفش‌ها در میانه‌ی یک تابستان مرطوب تست شدند و تنفس پذیری مناسبی داشتند. یک نقطه از بخش پاشنه کفش آزاردهنده بود. این نقطه در محل تلاقی زیره درونی با رویه‌ی بخش میانی – کناری قرار داشت. این مشکل در حین تست دائماً مشاهده شده و مخفی می‌شد.

زیره ی کتونی اسیکس ژل کایانو 30

با توجه به اینکه زیره میانی تحت طراحی مجدد قرار گرفته است، باید به نکات زیادی اشاره کنیم. اجازه دهید از روی سطح زمین شروع کنیم. لاستیک AHAR که در زیره بیرونی یافت می‌شود یکی از موادیست که مثل سابق باقی مانده است. این قسمت از دوام بسیار بالایی برخوردار است. این کفش نسبت به کفش‌های قبلی از لاستیک زیادی استفاده نکرده است. بجای این کار روی حوزه‌های ضروری تمرکز شده است.

شما با یک نگاه می‌توانید بگویید که اسیکس ژل کایانو 30 نرم‌تر است. یکی دیگر از خصوصیات شگفت انگیز، تغییر شکل زیره میانی است. آن‌ها تصمیم گرفتند برای کایانو 30 از زیره میانی مشابه کایانو لایت استفاده کنند. آن‌ها از ساخت سه بعدی استفاده کردند، که اشکال ماده جدیدی به نام فلایت فوم بعلاوه بلست پلاس اکو را به خود می‌گیرد و آن‌ها را با یکدیگر مطابقت می‌دهد. فلایت فوم و بلست پلاس اکو مشابه نسخه قبلی هستند، و صرفاً سازگاری‌شان با محیط زیست افزایش یافته است. با توجه به این ساختار جدید، این زیره میانی کاملاً با زیره ی میانی کفش‌های قبلی تفاوت دارد.

در مجموع، مواد بکار رفته در زیره بیرونی حرکت انعطاف پذیرتر را فراهم ساخته و سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند. کیسه‌های پیور ژل داخل زیره میانی مخفی شده‌اند. این ماده صرفاً انعطاف پذیری و راحتی حرکت را افزایش می‌دهد. نرمی کفش بیشتر می‌شود و ارتفاع این قسمت به 40 میلی متر می‌رسد. کاهش ارتفاع از پاشنه تا پنجه 10 میلی متر است.

مطلب مرتبط:
 • معرفی و بررسی کتونی اسیکس نوا بلست 3 ( Asics Novablast 3 )
 • در سیستم هدایت چهاربُعدی، سیستم تثبیت کننده دومکس و لایت تراست حذف شده‌اند. در این کفش از سیستم پایداری تطبیق پذیر جدیدی استفاده شده که برای کایانو توسعه یافته و معرفی شده‌اند. این سیستم از چهار بخش تشکیل شده است. کف بندی‌های پهن‌تر در پایین کفش وجود دارند. بدین ترتیب کایانو از کف پهنی برخوردار است ، که ذاتاً پایدارتر است.
  بررسی کتونی اسیکس ژل کایانو 30

  بررسی کتونی اسیکس ژل کایانو 30

  در قسمت قوس کف پا با ستون نگهدارنده جدیدی روبرو هستیم که نرم‌تر از ستون‌های نگهدارنده قبلی است.زیره میانی تراش خورده است تا خنثی کردن ضربه و انعکاس انرژی را به بهترین شکل انجام دهد. افزایش شیب پاشنه آخرین قسمت این سیستم است که برای کنترل ضربه مفید واقع می‌شود.

  به خاطر این سیستم، انتقال حرکت از پاشنه به پنجه نیز به شکل یکنواختی انجام می‌شود. این چهار ویژگی دویدن هماهنگ با کایانو را ممکن می‌سازند، و شما در هر گام احساس راحتی دارید و در صورت نیاز به پایداری می‌رسید.

  جمع بندی کفش اسیکس ژل کایانو 30

  کفش اسیکس کایانو به شکل چشمگیر و با یک بازسازی کامل دهه سوم حضورش را آغاز می‌کند. شرکت عملاً کفش‌های کایانو لایت و نیو نیمبوس را با یکدیگر ترکیب کرده تا کایانو 30 را ایجاد کند.

  فقط می‌توانم بگویم که کایانو 30 صرفاً نام نسخه‌های قبلی را یدک می‌کشد. هنگامی که این کفش‌ها را پوشیدم، خیلی‌ها از من سؤال کردند که آیا کفش‌های هوکا هستند؟ زیره میانی شبیه یکی از کفش‌های هوکا است و عملکرد مشابهی دارد و بزرگ بودن، انعطاف پذیری و شکل شبیه گهواره دیگر ویژگی‌های آن هستند.

  سیستم هدایت کننده 4 بعدی زیره میانی بزرگترین نقطه قوت این کفش است. چهار مؤلفه در هم ترکیب می‌شوند تا هر زمان که به پایداری نیاز دارید در اختیارتان باشد، و در تمامی گام‌ها راحت باشید. سایز یکی از معایب کفش است، و در برخی زمان‌ها بزرگ به نظر می‌رسد. با توجه به این ویژگی‌ها، کایانو به عنوان یک کفش ورزشی مخصوص فواصل طولانی بهترین عملکرد را بجا می‌گذارد.

  در رابطه با سایر بروزرسانی ها، باید گفت که رویه تغییر کوچکی را تجربه کرده که به اندازه سایر تغییرات مهم است. رویه بر اساس توری مهندسی شده جدیدی ساخته شده است. رویه‌ی جدید ساختاری را فراهم کرده که منشأ پایداری و راحتی است. تنگی قسمت میانی پا یکی از معایب این کفش است.

  در مقالات مروری قبلی راجع به کفش‌های کایانو گفتم که آن‌ها باید بهتر شوند، یا از کفش‌های دیگر عقب بمانند. کایانو 30 این تکامل را تکمیل کرده است. کایانو 30 حسی شبیه نسخه‌ی کامل شده‌ی کایانو لایت را ایجاد می‌کند. این کفش گاهی اوقات بزرگ به نظر می‌رسد، اما یکی از پایدارترین و راحت‌ترین کفش‌های ورزشی است که در بازار یافت می‌شود.

  من خودم را یک متخصص کفش‌های کایانو می دانم و از کایانو 25 به بعد راجع به آن‌ها مقاله نوشته‌ام. در بسیاری از کفش‌های جدید شاهد بهتر شدن این کفش‌ها بوده‌ایم. به نظرم این بهبود در این بازسازی کامل نیز ادامه یافته است. البته ممکن است در شرایط فعلی تمامی دوندگانی که از این کفش‌ها استفاده می‌کنند چنین حسی نداشته باشند. با تمامی این اوصاف، کفش اسیکس کایانو 30 همچنان برای من یکی از برترین کفش‌ها از لحاظ پایداری محسوب می‌شود.

  برچسب مطلب :
  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

  © 2024 Hoseinkafshbaz