آشنایی با تاریخچه‌ برند پوما ( از ابتدا تا به الان )

برادران داسلر و موسس آدیداس و پوما

یک کمپانی بسیار مطرح در زمینه تولید انواع محصولات ورزشی بدون شک برند پوما است. این برند در سال ۱۹۲۴ میلادی توسط دو برادر به نام رودلف و آدولف داسلر در هرتسگون آوراخ آلمان بنا شده است.  بعد از جنگ جهانی دوم یعنی در سال ۱۹۴۸ به علت درگیری‌هایی که بین برادران داسلر به وجود آمد، این دو برادر راه خود را جدا کرده و در نتیجه برندی با عنوان پوما توسط رودلف داسلر شروع به کار کرد. در ابتدا نام برند پوما، RUDA بود که بعد‌ها به نام پوما تغییر کرد.

سیر پیشرفت و توسعه برند پوما

در ادامه به سیر پیشرفت و چگونگی توسعه این برند از شروع فعالیتش از سال ۱۹۴۸ تا دهه ۲۰۲۰ میلادی خواهیم پرداخت:
 • 1948: در این سال، توسط رودلف داسلر شرکت تولید کفش ورزشی رودا تأسیس شد. این شرکت تولیدی در تاریخ 1 اکتبر 1948 به ثبت رسید و اولین بوت فوتبال پوما ( ATOM )، در همان سال به بازار‌های فروش عرضه شد.

 • دهه 1950: در این سال‌ها برند پوما موفقیت‌های زیادی در زمینه تولید کفش و تجهیزات ورزشی به خصوص در زمینه فوتبال به دست آورد.

 • دهه 1960: این سال‌ها را می‌توانیم انقلابی در پیشرفت برند پوما بدانیم. در این دهه بود که دونده معروف آلمانی آرمین هری در مسابقات المپیک دوی ۱۰۰ متر با به پا داشتن کفشی از برند پوما مقام اول را به دست آورده و دارنده مدال طلا شد. این دونده در ابتدا قرار بود با برند آدیداس که صاحب آن آدولف داسلر بود، قرداد ببندد که بر سر مسائل مالی به توافق نرسیده بودند. در این دهه نوآوری جدیدی در تولید یک نوع کفش خاص توسط برند پوما شاهد بودیم که باعث شناخته شدن این برند در سطح حهانی شد. تولید کفش ورزشی با بُرِس‌های منحصر‌بفرد!

 • دهه 1970: در این دهه پوما دیگر به اوج شهرت و معروفیت خود رسیده بوده و آن را مدیون تولیدات باکیفیت از محصولات ورزشی‌اش می‌دانست. این سال‌ها بیشتر ورزشکاران معروف از کفش‌های پوما استفاده می‌کردند.

 • سال 1974: در این سال موسس برند یعنی رودلف داسلر چشم از جهان بست. با این وجود این برند تا به امروز صلابت و قدرت خود را حفظ کرده و توجه به نوآوری را در تولید و طراحی کفش و انواع محصولات ورزشی را فراموش نکرده است.

 • دهه 1980: در این سال برند پوما در ورزش تنیس به شکوفایی و موفقیت بالایی رسید چراکه بسیاری از قهرمانان این ورزش از محصولات برند پوما استفاده می‌کردند.

 • سال‌های 2000 تا 2009: در این سال‌ها برند پوما با انواع زمینه‌های مد و لباس و ورزش‌های مختلف همکاری داشت. تولید تجهیزات موتور‌سواری، گلف و قایق‌رانی بخشی از فعالیت‌های گسترده این برند در دهه‌ی ۲۰۰۰ بود.

 • سال‌های 2010 تا 2020: در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ همچنان برند پوما در صحنه‌های ورزشی بین‌الملی پیشتازی می‌کند و در بسیاری رشته‌های ورزشی به خصوص فوتبال حضور دارد. همچنین این برند در چند سال اخیر کمپین‌های مختلفی با همکاری سلبریتی‌های زن راه‌اندازی کرده است که در آن از زنانی که از طریق ورزش، فرهنگ و ارزش‌ها به موفقیت می‌رسند، تجلیل می‌‌شود.

تولیدات برند پوما از آغاز تا پایان

پوما در ابتدا شروع فعالیت خود به تولید کفش ورزشی می‌پرداخت و می‌توانیم بگوییم ۵۰ درصد از درآمد این برند هم‌اکنون نیز با تولید و عرضه انواع کفش‌های ورزشی است. اما امروزه این برند در کنار کفش، انواع محصولات ورزشی مثل پوشاک و انواع تجهیزات و ساعت مخصوص ورزش‌های متنوع هم تولید می‌کند. در چند سال اخیر تولید کفش و پوشاک مخصوص رانندگی فرمول یک هم به نوعی باعث شده این برند به اوج معروفیت در سطح جهان برسد.

کیفیت و فناوری‌های به کار رفته در تولیدات پوما

همان طور که اشاره شد، کیفیت تمام محصولات تولیدی توسط برند پوما در جهان زبان زد خاص و عام است. اما کفش و کتونی‌های این برند به دلیل ساخت با تکنولوژی‌های نوین همواره جزء برترین کفش‌ها در حوزه ورزش است.

برند پوما برای ساخت کفش‌هایش از فناوری‌های خاص با متریال ویژه استفاده می‌کند که سبب راحتی و سبکی و صد البته سرعت بالای ورزشکار می‌شود. این کفش‌ها به صورتی طراحی شده‌اند که امکان تنفس پاها را بالا می‌برد. همچنین ساخت آن‌ها با سیستم‌های هوشمند قالب‌گیری پای ورزشکاران حرفه‌ای است که باعث می‌شود کفش درست اندازه پای ورزشکار بوده و به نوعی از اصطکاک و لغزندگی پیشگیری کند.
تغییرات لوگو پوما از ابتدا تا اکنون

تغییرات لوگو پوما از ابتدا تا اکنون

لوگو و معنای برند پوما

نام علمی یکی از گربه‌سانان قاره آمریکا پوما بوده که نام این برند از آن الهام گرفته شده است. در واقع هویت و شعار برند پوما بر استقامت، سرعت، قدرت و چابکی بنا شده که ارتباط مستقیمی با ویژگی‌های این جانور دارد.

اطلاق این اسم به کفش‌های ورزشی تولیدی برند رودولف داسلر به‌ معنای دوام و مقاومت این کفش‌ها است. همچنین معنای دیگر اسم این برند این است که با کفش‌های پوما سرعت و چابکی فوق‌العاده‌ای را تجربه خواهید کرد.

لوگوی برند پوما هم بر گرفته از گربه‌سان آمریکایی بوده که در حال پرش و به نوعی دویدن است و سبکی و چابکی را به رخ می‌کشد. از سال‌های ابتدایی تا کنون لوگوی این برند با گربه‌سان معروف خود تغییرات زیادی داشته است. اما در همه آن‌ها گربه در حال جهیدن وجود دارد. همچنین رنگ اصلی لوگو پوما، سیاه است که در رنگ‌های مختلف هم می‌توانیم آن را در محصولات برند پوما ببینیم.

کدام افراد معروف از برند پوما حمایت و با آن همکاری داشته‌اند؟

ورزشکاران معروف و سلبریتی‌های مطرح زیادی در جهان وجود دارند که از برند پوما حمایت کرده و حتی همکاری تبلیغاتی با آن داشته‌اند.

مطلب مرتبط:
 • بررسی کتونی پوما نیترو 2 ( Puma Fast-Trac Nitro 2 )
 • ورزشکاران حمایت‌کننده برند پوما

  • پله از جمله ستارگان معروف و محبوب برزیلی در عرصه فوتبال است که می‌توانیم او را نخستین ورزشکاری بدانیم که از برند پوما حمایت کرده است. حمایت پله از برند پوما باعث درخشش و پرفروش شدن محصولات این برند شد. علاوه بر پله، ورزشکاران دیگری در معروفیت و درخشش این برند نقش دارند.

  • در سال ۱۹۷۱ یک کفش باکیفیت به نام پوما کلاید توسط کمپانی پوما تولید و روانه بازار فروش شد. اسم این نوع کفش از ورزشکار معروف والت کلاید فریزر گرفته شده است. این ورزشکار بعد‌ها با امضاء یکی از کفش‌های کلاید باعث افزایش فروش این نوع کفش و پرآوازه‌تر شدن برند پوما شد.

  • در سال ۱۹۷۷ گیلرمو ویلاس، تنیسور شناخته شده جهان هم با به پا داشتن کفش‌های پوما به مدال‌ طلا دست پیدا کرد. موفقیت این بازیکن تنیس معروف، باعث محبوبیت زیاد محصولات تولیدی این برند شد‌.

  • بوریس بکر در سال ۱۹۸۵ میلادی دیگر تنیس‌باز مشهور بوده که با پوشیدن کفش از برند پوما به مقام اول و کسب مدال طلا دست یافت. این موضوع آوازه برند پوما را بیشتر کرد و موجب افزایش فروش محصولات این برند شد‌.

  • خوب است بدانید گل معروف دیه‌‌گو مارادونا آرژانتینی هم با به پا داشتن کفش‌هایی از برند پوما در دروازه نشسته است. این گل همان گلی بود که باعث شد مارادونا صاحب توپ طلای سال ۱۹۸۶ میلادی شود.

  همکاری برند پوما با ریحانا

  همکاری برند پوما با ریحانا

  سلبرتی‌هایی که با پوما همکاری داشته‌اند؟

  در سال ۲۰۱۴ خواننده و بازیگر هالیوودی، ریحانا با برند پوما همکاری دو جانبه در زمینه تولید کفش داشته است. در واقع این همکاری بین برند ریحانا به نام فنتی و پوما بوده است. کالکشن کفش ورزشی  (Fenty x Puma ) حاصل همکاری برند پوما و ریحانا است. همچنین سلبریتی‌های آمریکایی دیگری مثل سلنا گومز هم همکاری تبلیغاتی با این برند داشته است.

  کفش‌های پرفروش و جدید برند پوما

  برخی از کفش‌های تولید برند پوما به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارند جزء پرفروش‌ترین‌های این برند در نظر گرفته می‌شوند. حتی بعضی از مدل‌ها با اینکه چند دهه از طراحی آن‌ها گذشته است ولی باز هم جزء پرفروش‌ترین کفش‌ها در حال حاضر هستند.

  کفش پوما سوئد؛ suede

  کفش پوما سوئد از جمله کفش‌های کلاسیک برند پوما است که در سال ۱۹۶۸ میلادی تولید و عرضه شد. این نوع کفش در میان پارکور‌ کار‌های خیابانی بسیار مورد استفاده قرار گرفت و اکنون هم از جمله پراستفاده‌ترین کفش‌ها توسط پاکور‌کارها است. جنس کفش‌های پوما سوئد از جیر بوده و راحتی و سبکی فوق‌العاده از ویژگی بارز آن‌ها است. همچنین کفش پوما سوئد با طراحی زیبای و در عین حال ساده خود به راحتی با انواع استایل قابل ست شدن است.

  کفش پوما مچ؛ match

  کفش پوما مدل مَچ از جمله کتونی‌های بسیار پرطرفدار کمپانی پوما بوده که در سطح جهانی پرفروش است. برند پوما با طراحی ساده‌ای که به این کفش اختصاص داد، باعث شد، تمام سلایق به آن علاقه پیدا کنند. جنس کتونی پوما مدل مچ از چرم طبیعی بوده و در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود. اما محبوب‌تریت نوع آن به رنگ‌ سفید بوده که مورد استقبال مدگرایان قرار گرفته است. داشتن زیره منعطف و بسیار نرم و مقاومت بالا در برابر سایش و پارگی و داشتن رویه قابل تنفس از مشخصات بارز این مدل کفش پوما است‌.

  کفش پوما سل آلین؛ cell alin

  کفش پوما مدل سل آلین یک نوع کفش مردانه در دو مدل بدون بند و بند‌دار بوده که مشخصه اصلی آن استفاده از ترکیبات رنگی متنوع در طراحی آن است. این نوع کفش برای ورزش‌های سبک و پیاده‌روی یک کفش بسیار راحت و ایده‌آل است. کفش پوما سل آلین با طراحی منخصربفرد خود به نوعی از جمله کفش‌هایی بوده که باعث تمایز با دیگر کفش‌های این برند شد و محبوبیت زیادی به دست آورد.

  کفش پوما اسکای؛ sky

  کفش پوما اسکای مخصوص رانینگ (دویدن) دارای رویه هیبرید قابل تنفس بوده و همچنین بالشتک‌های سبک‌ وزنی در کف کفش وجود دارد که دویدن را برای شما راحت و لذت بخش می‌کنند. از دیگر مشخصات مثبت این مدل کفش‌های پرفروش پوما، کنترل حرکت، جذب ضربه و به نوعی جلوگیری از خستگی پا است. درواقع در صورتی که به دنبال یک کفش راحت و مناسب برای دویدن هستید بدون شک کفش پوما اسکای یک پیشنهاد ویژه تلقی می‌شود.
  همکاری برند پوما با کارواخال

  همکاری برند پوما با کارواخال

  کفش فیوچر پوما

  یکی از پرفروش‌ترین کفش فوتبال پوما، کفش فیوچر است. این کفش با داشتن جنس پارچه‌ کشی در رویه خود کاملا روی پای فوتبالیست فیکس می‌شود. در قسمت زیرینِ رویه کفش فوتبال فیوچر از فناوری fusionfit+ بهره گرفته شده که موجب محافظت قسمت رویه پای ورزشکار می‌شود. راحتی، سبکی، سرعت بالا در حرکت از خصوصیات این کفش فوتبال بوده که آن را جزء محبوب‌ترین کفش‌ها کرده است.

   جمع‌بندی

  پوما یک کمپانی مطرح چندملیتی آلمانی است که انواع کفش ورزشی و همچنین پوشاک و تجهیزات ورزشی تولید می‌کند و هم‌اکنون دفتر اصلی این برند در شهر هرزوگنوراش، باورایای آلمان واقع شده است. این برند راه پر‌ پیچ‌ و خمی را در مسیر پیشرفت و موفقیت سپری کرده است‌. از تاسیس توسط دو برادر و جدا شدن راه یکی از برادران که با بنا شدن پوما اصلی همراه می‌شود، گرفته تا تولید مطرح‌ترین کفش‌های ورزشی و به دست آوردن دستاورد‌های زیادی در عرصه‌های رقابت‌های ورزشی بین‌المللی و همکاری با مشاهیر ورزشی و هنر را می‌توانیم از جمله سیر پیشرفت برند پوما از سال ۱۹۲۴ میلادی تا حال حاضر بدانیم.

  برچسب مطلب :
  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

  © 2024 Hoseinkafshbaz