بررسی کتونی اسیکس ژل نیمباس 25 ( Asics Gel-Nimbus 25 )

بررسی کتونی اسیکس ژل نیمباس 25

اگر کفشی ژل قابل مشاهده نداشته باشد، همچنان یکی از کفش‌های ژل نیمباس محسوب می‌شود؟ ژل در گذشته و در طول سال‌ها مهم‌ترین و متفاوت‌ترین خصوصیت کفش‌های نیمباس بود، اما مقدار ژل به کار رفته در این کفش‌ها روز به روز کمتر شده است. این کاهش حجم ژل ادامه دار بوده است بگونه ای که اکنون فقط یک مقدار ناچیز و مخفی از این ژل زیر پاشنه‌ی کفش نیمباس 25 جاسازی شده است.

این نشانه ایست از اینکه اسیکس آینده نگری دارد و علاقه مند به فراموشی گذشته است. این شرکت تلاش کرده است روی ویژگی‌های کاربردی دیگری تمرکز کند تا ارزش کفش‌هایش را افزایش دهد. ژل تأثیر زیادی روی کیفیت راه رفتن ندارد، و بخش زیادی از حس نرم بودن و ضد اصطحکاک به خاطر استفاده از زیره ی میانی فوم دار ایجاد می‌شود. احتمالش هست که از هیچ ژلی در ساخت نیمباس 26 استفاده نشده باشد؟ کفش اسیکس نوا بلست حاوی هیچ ژلی نیست ، و مثل کیک داغ سریعاً به فروش می‌رود.

نیمباس کفشی است که من هر سال مشتاقانه منتظر نسخه‌ی جدیدش هستم زیرا طراحی‌اش هر سال کاملاً تغییر می‌کند (شامل لایه میانی، بیرونی و بالایی)، و از این لحاظ با اکثر کفش‌های ورزشی که هر دو سال یکبار فقط قسمت بالایی‌شان بروزرسانی می‌شود تفاوت دارد.

من در سال گذشته کفش نیمباس 24 را امتحان کردم ، و عاشق نرمی و پُرانرژی بودن آن شدم. این نرم‌ترین نیمباسی بود که تا به امروز امتحان کرده بودم ، و در عین حال چندمنظوره‌ترین کفش نیمباسی بود که داشتم. لایه میانی آسیب پذیر در برابر برش‌ها ، و قسمت پنجه فوق باریک چیزهایی بودند که در این نسخه از نیمباس نپسندیدم، اما این کفش نیمباس همچنان محبوب‌ترین کفش من تا به امروز محسوب می‌شود.

نسخه‌ی جدید نیمباس (مخصوص 2023) ، دارای یک فوم میانی کاملاً جدید است که در هیچ کفش دیگری مشاهده نشده است که به عنوان لایه مبتنی بر فناوری FF blast + eco از آن یاد می‌شود. لایه‌ی میانی ضخیم‌تر از نیمباس های قبلی است، و این ضخامت به حدی است که از حداکثر ضخامت جهانی کفش‌های دوو میدانی (40 میلی متر) فراتر می‌رود.

وزن این کفش برای سایز 9 آمریکایی – مردانه ، 10.3 اونس است (حدوداً 300 گرم). وزن این کفش تقریباً برابر با وزن کفش سال قبل است ، و فقط 0.1 اونس (0.3 گرم) سنگین‌تر است. قیمت کفش در حد 160 دلار است، که به عنوان قیمت میانگین کفش‌های ورزشی با حداکثر نرمی ممکن مطرح می‌باشد. 

ارزیابی اولیه

هنگامی که تصاویر کفش کاملاً سفید نیمباس 25 که فاقد لوگو بود را مشاهده کردم (که یک ترفند هوشمندانه بازاریابی محسوب می‌شد)، لایه‌ی میانی به حدی ضخیم به نظر می‌رسید که فکر کردم در حال نگاه کردن به کفش جدید متا اسپید اسکای 2 هستم.

هنگامی که برای نخستین بار نیمباس 25 را در سایز خودم در فروشگاه امتحان کردم ، قسمت پاشنه خیلی باریک و آزاردهنده به نظر می‌رسید. بنابراین مجبور شدم کفشی که نیم سایز بزرگتر بود را خریداری کنم.

اولین دویدن من با این کفش، یک دویدن طولانی ، بدون فشار و آهسته به طول 30 کیلومتر بود. من حس می‌کردم این کفش نسبت به نسخه‌ی پارسال پایدارتر است، اما میزان نرمی کفش در سطح بالاتری قرار داشت. همچنین متوجه شدم که تغییر حالت‌های مختلف دویدن، در مقایسه با نسخه‌ی قبلی بهتر شده است.
بررسی کتونی اسیکس ژل نیمباس 25

بررسی کتونی اسیکس ژل نیمباس 25

در 15 کیلومتر اول دویدن، در وسط پا، و در بخش درونی و بالایی قسمت میانی کفش حس آزاردهنده‌ای داشتم، اما بعد از تنظیم بند، دیگر اذیت نشدم. خوشحالم که نیم سایز بزرگتر را انتخاب کردم، زیرا کاملاً با پای من سازگار بود و فضای کافی برای آزاد بودن پنجه‌ی با در نظر گرفته شده بود.

این کفش بیشتر از هر کفش دیگری من را به یاد گلاید راید 3 می‌انداخت، اما در نیمباس 25، پایین آمدن‌ها نرم‌تر و آرامش بخش تر بود. هر دو کفش مناسب دویدن‌های طولانی بودند و نرمی نامحدودی را فراهم می‌کردند.

قسمت بالایی کفش اسیکس ژل نیمباس 25

در کفش نیمباس 25 از یک لایه فوقانی پارچه‌ای ، مهندسی شده و جدید استفاده شده است. این لایه فوقانی نرم است، و با دست زدن به آن نرمی را احساس می‌کنید ، و با پای شما سازگاری دارد. در نیمباس 25 از زبانه‌ای پارچه‌ای و مسطح مشابه زبانه‌ی نیمباس 24 استفاده شده است، اما در کفش جدید زبانه خارج از محدوده‌اش قرار نمی‌گیرد ، زیرا سایر قسمت‌های لایه‌ی فوقانی نیز پارچه‌ای هستند.

من هنوز استفاده از یک زبانه‌ی مسطح در یک کفش ورزشی برخوردار از نرمی حداکثری را غیرعادی تلقی می‌کنم، من زبانه‌های ضخیم و بالشتکی که حس بهتری را نسبت به لایه‌ی بالایی ایجاد می‌کنند ترجیح می‌دهم.

به نظرم اسیکس در طراحی قالب نیمباس 25 مجدداً دچار اشتباه شده است. قسمت پنجه خیلی محدود است و هیچ فضای آزادی را برای حرکت انگشتان باقی نمی‌گذارد، بنابراین مجبورید از کفشی  نیم سایز بزرگتر از سایز عادی استفاده کنید، یا سراغ نسخه‌ای با پنجه پهن بروید. هنگامی که کفش نیم سایز بزرگ‌تر می‌شود، پا کاملاً ثابت می‌شود و قسمت فوقانی به شدت راحت است. قوس انتهایی کفش از ابرهای نرم زیادی استفاده کرده است. همچنین نگهدارنده ی درونی پاشنه ، پایداری مناسبی را در قسمت عقب کفش ایجاد می‌کند.

مطلب مرتبط:
 • معرفی و بررسی کتونی اسیکس نوا بلست 3 ( Asics Novablast 3 )
 • زیره‌ی کفش اسیکس ژل نیمباس 25

  در ساخت این کفش از زیره‌ی میانی جدیدی استفاده شده است که آن را به یک کفش ورزشی با راحتی حداکثری تبدیل می‌کند. بنابراین می‌توان از این کفش در روزهای ریکاوری و تمرینات کم فشار استفاده کرد. زیره ی جدید با فناوری FF Blast + Eco به وضوح متراکم‌تر است و قابلیت ارتجاعی‌اش کمتر است، بنابراین با کفشی روبرو هستیم که به اندازه‌ی نسخه‌ی قبلی‌اش چندمنظوره نیست.
  بررسی کتونی اسیکس ژل نیمباس 25

  بررسی کتونی اسیکس ژل نیمباس 25

  نیمباس 25 در هنگام ایستادن و راه رفتن حس نرمی و انعطاف پذیری را در قسمت جلوی پا ایجاد می‌کند، اما در هنگام دویدن محکم‌تر به نظر می‌رسد. نوع دویدن مورد علاقه من با نیمباس 25، مسافت‌های کوتاه تا متوسط است، همچنین برای دویدن‌های آهسته با طی فاصله‌ی میانگین 30 کیلومتر در 5 دقیقه هم مناسب است (52 مایل در 8 دقیقه). برای مسافت‌های طولانی‌تر یا سرعت‌های بیشتر، این کفش از نظر من به اندازه‌ی کافی پُرانرژی و انعطاف پذیر نیست.

  فوم FF Blast+ قبلی که در کفش نیمباس 24 استفاده شده بود، در مقایسه با FF Blast + Eco از برگشت انرژی بیشتری برخوردار است، اما سبک‌تر بودن نقطه‌ی برتری فوم جدید است، و بنابراین می‌توان ارتفاع بیشتری از لایه‌های کفش را روی آن قرار داد و وزنش را در حد نسخه‌ی قبلی حفظ کرد. 5 میلی متر دیگر در قسمت پاشنه و 7 میلی متر دیگر در قسمت جلو قرار دارند، بنابراین نیمباس 25 بلافاصله به زمین برخورد نمی‌کند. برخی دوندگان از فاصله کم نیمباس 25 با زمین ناراضی بودند، اما من دونده‌ی لاغرتری هستم و از این لحاظ دچار مشکل نبودم.

  فرورفتگی در کفش فعلی 8 میلی متر است، اما در نیمباس 24، 10 میلی متر بوده است، اما من متوجه تفاوت چشمگیری نشدم. نسخه‌ی زنانه نیز با تغییر چشمگیر از 13 به 8 میلی متر همراه شده است، بنابراین خانم‌هایی که از کفش نیمباس 24 به نیمباس 25 تغییر حالت می‌دهند با احتمال بیشتری متوجه چنین تفاوتی می‌شوند.

  ارتفاع زیره در قسمت جلوی پا 7 میلی متر بیشتر شده است، بنابراین پنجه‌ی نیمباس 25 سفت‌تر است و انعطاف پذیری چندانی ندارد. سفت‌تر بودن پنجه باعث می‌شود ورزشکار عملکرد موثرتری داشته باشد، بنابراین شما همانند مثل کفش‌های ورزشی همچون هوکا کلیفتون و اسیکس سوپربلاست حرکت منعطف‌تری را تجربه می‌کنید.

  کف نیمباس 25 به حدی پهن و پایدار است که نیازی به لایه کمکی پلاستیکی وسط کفش ندارد. این یکی از تفاوت‌های اصلی بین کفش امسال و تمامی کفش‌های قبلی است- من هرگز دلتنگ لایه کمکی پلاستیکی نمی‌شوم. در اینجا از یک لایه‌ی کاملاً ژلی سیلیکونی در زیر پاشنه نیمبوس 25 استفاده شده است، و ژل بسیار اندک از قسمت پنجه حذف شده است. در کفش‌های قبلی، ژل در نواحی اطراف پاشنه قرار داشت و یک مقدار ناچیز از ژل هم در قسمت جلو مستقر می‌شد. هرچند نمی‌توانم بگویم ژل داخل پاشنه نیمباس 25 را احساس می‌کنم، اما احساس می‌کنم مقداری از ضربه را خنثی می‌کند.

  زیره ی بیرونی مجدداً طراحی شده ، از لاستیک نرم اسیکس در قسمت پنجه، و لاستیک با مقاومت بالا در برابر خوردگی (AHAR) در قسمت پاشنه استفاده کرده است. فوم لایه‌ی میانی به مقدار زیاد در قسمت میانی پا قرار گرفته است ، اما محصول فعلی FF Blast + سخت‌تر است و در صورت برخورد به سنگ یا سایر اشیای تیز درون جاده، همانند نیمباس 24 پاره نمی‌شود.

  دوام تا این لحظه فوق العاده بوده است، و من فرسایش زیاد لاستیک را مشاهده نکرده‌ام. دوام زیره بیرونی نیمباس 25 بیشتر از حد میانگین است. طراحی آن مسطح‌تر شده است و اکنون به طور کامل با زمین تماس پیدا می‌کند، بنابراین انتقال بین حالت‌های مختلف حرکت ، بهترین حالت بین نسخه‌های مختلف نیمباس تا به امروز را داشته است.

  نتیجه گیری‌ها راجع به اسیکس ژل نیمباس 25

  نکته‌ی تحسین برانگیز این است که اسیکس ارتفاع نیمباس 25 را به مقدار بسیار کمی افزایش داده است، اما وزنش تقریباً برابر با وزن اسیکس 24 است. در رابطه با کفش‌های ورزشی با آسایش حداکثری، این رویای هر برندی می‌باشد. همچنین آن‌ها موفق شدند قیمت امسال را روی 160 دلار حفظ کنند.

  کفش اسیکس ژل نیمباس 25 به خاطر اضافه شدن فوم و پهنای بیشتر ؛ نامنظم‌تر به نظر می‌رسد و انعطاف پذیری کمتری دارد، بنابراین سرعت گرفتن با آن دشوارتر است- این کفش به اندازه کفش‌های قبلی چندمنظوره نیست. این خصوصیت بدی نیست زیرا این یکی از کفش‌های ورزشی کاملاً راحت اسیکس است که فقط برای دویدن‌های آهسته و کم فشار کارایی دارد.

  من اسیکس را به خاطر پذیرفتن چنین ریسک بزرگی تحسین می‌کنم، زیرا تغییرات زیادی را در یکی از محبوب‌ترین کفش‌های ورزشی‌شان اعمال کردند. ما اکثراً مشاهده می‌کنیم که برندها تغییرات حداقلی را در کفش‌های ورزشی محبوبشان ، از نسخه‌ای به نسخه‌ای دیگر اعمال می‌کنند، زیرا می‌ترسند که مشتریان خود را از دست بدهند، و کفش‌های بروکس گوست، هوکا کلیفتون و پگاسوس از این نظر به ذهن خطور می‌کنند.

  به نظرم اسیکس باید زیره ی میانی مبتنی بر فناوری FF Blast + Eco را ارتقا دهد. این قسمت به شدت سبک است، اما فاقد قابلیت ارتجاعی، برگشت انرژی و هیجانی است که از سایر کفش‌های مدرن با فوم ویژه بدست می‌آورید. همچنین باید قسمت پنجه را اصلاح کنند، بنابراین اگر اندازه مناسب خودتان را تهیه کنید کاملاً برایتان راحت باشد.

  من لایه‌ی میانی فوق نرم نیمباس 24 را از دست داده‌ام (با فناوری فوم FF blast+) ، اما قسمت جلوی مقاوم‌تر و حرکت با ثبات‌تر، انتقال‌های عقب به جلوی موثرتری را فراهم می‌کنند. علاوه بر این، نیمباس 25 دویدن راحت‌تری را فراهم می‌کند و زیره ی بیرونی‌اش از دوام بیشتری برخوردار است، بنابراین فکر می‌کنم نسبت به نیمباس 24 ارتقا پیدا کرده است.

  نکته‌ی آخر اینکه کتونی اسیکس ژل نیمباس 25 بدون هرگونه ژل قابل مشاهده‌ای ، دیگر شبیه کفش‌های شناخته شده‌ی نیمباس نیست، اما من هیچ مشکلی با این موضوع ندارم.

  برچسب مطلب :
  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

  © 2024 Hoseinkafshbaz