بررسی کتونی میزانو ویو ربلیون پرو ( Mizuno Wave Rebellion Pro )

بررسی کتونی میزانو ویو ربلیون پرو ( Mizuno Wave Rebellion Pro )

چه کسانی باید کتونی میزانو ویو ربلیون پرو را بخرند؟

اگر یک دونده عادی با فرم بدنی خوب هستید، میزانو ویو ربلیون پرو کفش خوبی برای شما است. انتقال های مؤثر و دویدن بسیار نرم و توپری دارد که می‌تواند از عهده‌ مسافت‌های ماراتن یا حتی بیشتر از آن هم بربیاید.

چه کسانی نباید کتونی میزانو ویو ربلیون پرو را بخرند؟

اگر کسی هستید که نیازمند ثبات است یا از اینکه زمین را زیاد حس کنید، لذت می‌برید، میزانو ویو ربلیون پرو مناسب شما نیست. اگر یک سوپر کفش بادوام می‌خواهید که مدت زمان زیادی برایتان کار کند، ویو ربلیون پرو برای شما مناسب نیست.

معرفی کتونی میزانو ویو ربلیون پرو

وقتی به کفش‌های دویدن میزانو فکر می‌کنم، به یاد کتانی‌های سنگین و قدیمی مخصوص مدرسه می‌افتم مثل ویو رایدر و ویو اینسپایر. این کتانی‌های روزمره حرکت‌های بسیار قابل‌پیش‌بینی و یکدستی دارند، اما اصلاً هیجان‌انگیز نیستند. به‌ همین دلیل است که عرضه ویو ربلیون پرو بسیار من را شگفت‌زده کرد.

میزانو ویو ربلیون پرو سوپر کفش ماراتن نوآورانه، هیجان‌انگیز و جدید برند میزانو است. ما مجبور بودیم مدت زمان بسیار بسیار طولانی برای این سوپرکفش میزانو منتظر می‌ماندیم و آنها یکی از آخرین برندهایی هستند که این مدل کفش را عرضه کردند. میزانو همیشه در نوآوری و همچنین پذیرش فناوری جدید، کندترین برند بوده ‌است.

ویو ربلیون پرو یک کفش ارزان نیست، با کفش‌هایی مثل آدیداس آدیوس پرو 3، Nike Vaporfly Next% 2 و اسیکس متا اسپید اسکای پلاس رقابت می‌کند، که همگی کفش‌های بسیار محبوبی از نوع کفش‌های مسابقه‌ ماراتن هستند. این روزها، صرفاً داشتن لایه فشرده صفحه کربنی سخت بین یک فوم پر انرژی کافی نیست: کفش باید یک چیز متفاوت داشته باشد، یک چیز نوآورانه‌ که رقبای آن ندارند.

موضوع این است که میزانو روی هندسه رام نشده کفی میانی ویو ربلیون پرو شرط بسته است و طوری به‌ نظر می‌رسد که انگار این کفش پاشنه ندارد. طراحان ویو ربلیون پرو را با در ذهن داشتن یک کتانی ترک اسپایک طراحی کردند. آن‌ها می‌خواستند احساس دویدن روی یک مسیر را بازسازی کنند اما در یک پکیج بسیار نرم‌تر و مرتفع‌تر. وزن آن 7.9 اونس (223 گرم) برای کفش مردانه سایز US 9 است که بسیار سنگین‌تر از متوسط کفش‌های مسابقه‌ای با صفحه کربنی محسوب می‌شود. اسیکس ویو ربلیون پرو هنوز هم درحال‌حاضر به‌طور گسترده در دسترس نیست و بسیار کمیاب هست. من مجبور بودم کفش‌هایم را از ترکیه به ایران بفرستم. 

اولین تجربه‌ با کتونی میزانو ویو ربلیون پرو

اولین باری که تصاویر ویو ربلیون پرو را دیدم، فکر کردم که شبیه یک کفش با مفهومی داستان گونه است، چیزی شبیه به کفش کریزی انرژی ( Crazy Energy ) آن‌ها که طراحی ‌شده بود تا فوم جدید کفی میانیشان را به نمایش بگذارد. طراحی کفی میانی ربلیون پرو با پاشنه بریده شده، اصلاً شبیه به چیزی نبود که تا الان دیده باشم و واقعاً کنجکاو بودم که ببینم عملکرد آن چطور است.

اولین تجربه دویدن من، یک تمرین وقفه‌ای متشکل از وقفه‌های 500 متری بود. من واقعاً تحت تأثیر پرانرژی بودن این حرکات قرار گرفتم. آن‌قدرها که فکر می‌کردم سفت نبود و هندسه رام نشده کفی میانی اصلاً احساس عجیب و غریبی نداشت. کفشی که بیشتر از همه به یادش افتادم، آدیداس پرایم ایکس بود چون بسیار لژ بلندی دارد و احساس عدم ثبات می‌دهد، هرچند که قسمت پنجه ویو ربلیون پرو منعطف‌تر بود و انتقال و حس طبیعی‌تری داشتم. ویو ربلیون پرو همچنین احساس ناپایدارتری می‌داد.

تصمیم گرفتم که برای نیمه ماراتن روز شهر کوالالامپور از آن استفاده کنم. حین مسابقه، کارآمد و تهاجمی به ‌نظر می‌رسید، هرچند که از کیلومتر نوزدهم به بعد، یعنی جایی‌ که پیچ‌ها و چرخش‌های بسیاری در مسیر وجود داشت، فشار بسیار زیادی را روی قوزک پاهایم به‌ دلیل ناپایداری احساس کردم. سعی کردم در مدت زمان 1 ساعت و 34 دقیقه مسابقه را به پایان ببرم ( سرعت 4:19 هر کیلومتر / 6:57 هر مایل ) که برای من زمان خوبی بود.
بررسی کتونی میزانو ویو ربلیون پرو

بررسی کتونی میزانو ویو ربلیون پرو

رویه کتونی میزانو ویو ربلیون پرو

رویه ویو ربلیون پرو از توری سبک و نازکی ساخته ‌شده است که من را به یاد رویه‌ای می‌اندازد که در یک کفش مسطح مسابقه‌ای مخصوص مدرسه و قدیمی پیدا می‌کردید. زبانه بدون لبه آن، سطح صافی مثل پن‌ کیک دارد و لبه‌هایش آن‌قدر نازک هستند که فر می‌خورند. هنگام پوشیدن کفش، باید دو طرف آن را برای لغزاندن پایتان درون کفش نگه دارید که ناامیدکننده است. من همچنین حین دویدن، سر خوردن زبانه را به سمت پایین تجربه کردم.

هیچ‌گونه کانتر پاشنه‌ای وجود ندارد اما ستون کفی کافی است و من با زدن گره مخصوص دویدن، هیچ‌گونه سر خوردن یا لغزش پاشنه را نداشتم. برای من، رویه دقیقاً اندازه سایز پایم است اما واقعاً پنجه کوچکی دارد و جعبه پنجه آن‌ هم کوچک است بنابراین اگر پاهای پهنی دارید، توصیه می‌کنم که نیم سایز بزرگ‌تر بخرید.

واحد کفی کتونی میزانو ویو ربلیون پرو

ویو ربلیون پرو طراحی‌ شده است تا یک سوپر کفش سریع برای مسافت‎های طولانی باشد و قطعاً هم چنین حسی را به شما می‌دهد. هندسه تهاجمی آن به ‌سرعت شما را به سمت جلو از عقب کفش تا پنجه پرتاب می‌کند. این از نوع تخته پرشی برای پیشرانش به سمت جلو نیست که در دیگر سوپر کفش‌های سخت می‌بینید، اما انتقال‌های نرم و ذخیره کننده انرژی دارد که برای فواصل طولانی‌تر مناسب هستند.

به‌ عنوان کسی که صافی جزئی کف پا دارم، طراحی کفی میانی ویو ربلیون واقعاً مناسب من نیست. عمدتاً این مسئله به ‌دلیل قسمت میانی کفش است که برش بزرگی در وسط پا دارد، بنابراین بخش جانبی حامی‎تر از بخش میانی است. حین انتقال‌ها، نیروهای کفش من را وادار می‌کنند که به‌ سختی روی بخش میانی پاشنه بپرم، من معمولاً روی قسمت مقابل پاشنه می‌پرم.

مطلب مرتبط:
 • بررسی کتونی میزانو ویو اینسپایر 19 ( Mizuno Wave Inspire 19 )
 • بررسی کتونی میزانو ویو ربلیون پرو

  بررسی کتونی میزانو ویو ربلیون پرو

  در نتیجه‌ی این برش، هر دو کفش‌هایم در قسمت میانی پاشنه خراب شدند و انگار یک سگ پاشنه آنها را گاز زده باشد، چون بخش از فوم آن دیگر از بین‌رفته است. این باعث شد که من به این باور برسم که ویو ربلیون پرو به ‌اندازه‌ی برخی از دیگر سوپر کفش‌ها بادوام نیست.

  وقتی ‌که در مسیر مستقیم روی سطوح صاف می‌دوید، ثبات آن چندان بد نیست، اما هنگامی ‌که مجبور هستید بپیچید یا وقتی ‌که روی سطوح ناهموار می‌دوید، کفش آن‌قدر بی‌ثبات می‌شود که مجبور هستید سرعتتان را به‌ سرعت یک حلزون کاهش بدهید.

  ارتفاع لژ کفی میانی درحقیقت حدود 40 میلی‌متر در ضخیم‌ترین نقطه آن است، اما میزانو مبتکرانه طوری آن را مدیریت کرده است که همچنان رقابت آن را با پاشنه بریده شده هم قانونی کند، چون قسمتی ‌که کفش ورزشکاران جهانی از روی آن سنجیده می‌شود در نقطه 75% درصدی کفی خارجی است. در آن نقطه، ارتفاع آن زیر 40 میلی‌متر است.

  شیب غیرتهاجمی پاشنه اصلاً حس عجیبی نمی‌دهد، حتی اگر شما فشار زیادی روی پاشنه وارد کنید و من دیدم که حین دویدن‌ها اصلا فراموش می‌کنم این کفش پاشنه بریده شده دارد. این چیزی ا‌ست که به آن عادت می‌کنید.

  دویدن آهسته با کفش ویو ربلیون آنقدرها که تصور می‌کنید به ‌دلیل کمبود مساحت پاشنه بد نیست، البته تا وقتی ‌که روی زمین مسطح با چرخش‌های حداقلی باشید. من تجربه دویدن 40 ‌کیلومتری بسیار لذت‌بخشی با آن داشتم (عمدتاً با سرعت پایین) و واقعاً هم به ‌دلیل هندسه گهواره‌ای آن کارآمد بود، درحالی‌که فوم کفی میانی پرجنب‌ و جوش آن‌ هم حس طراوت به پاهایم می‌داد.

  دو فوم مختلف وجود دارند که کفی میانی ویو ربلیون پرو از آن‌ها تشکیل شده ‌است: انرزی لایت سفت تر در قسمت پایینی و انرزی لایت پرو نرم‌تر در قسمت رویی. این دو بسیار منسجم هستند و حس دویدن نرم و توپری به یک کفش می‌دهند که از نظر نرمی و لطافت، قابل قیاس با اندورفین پرو 3 است.

  صفحه ویو در ربلیون پرو، نایلون ادغام‌شده با کربن است و به‌ اندازه‌ صفحات در دیگر کفش‌های مسابقه‌ای دارای صفحه کربنی سخت نیست، بنابراین نتیجه آن این است که ساق پا و آشیل حین دویدن احساس راحتی می‌کنند. من هیچ‌وقت بعد از دویدن با ویو ربلیون پرو احساس سفتی در ساق‌هایم نداشتم، حتی بعد از یک دویدن 40 ‌کیلومتری. این صفحه یک برش در قسمت پنجه و هم چنین یک ساختار لانه زنبوری در وسط پا دارد تا پیشرانش را افزایش بدهد، اما من نمی‌توانم هیچکدام از این ویژگی‌ها را در آن احساس کنم.

  بریدگی‌های زیر کفی خارجی، بزرگترین نقطه قوت این کتانی محسوب می‌شوند. این قسمت زوائد تیز و کوچکی دارد که واقعاً به مسیر می‌چسبند و شما می‌توانید فرو رفتن این زبانه‌ها را در زمین بشنوید. این یکی از بهترین کفی‌های خارجی دارای شیار است که تا به امروز امتحان کرده‌ام.

  نتیجه‌گیری‌ها درباره‌ی میزانو ویو ربلیون پرو

  ویو ربلیون پرو به ‌عنوان اولین تلاش میزونو برای یک سوپرکفش ماراتن فوق‌العاده است، هر چند که به‌ دلیل ناپایداری آن، بیشتر مناسب افراد حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای و سایر دونده‌های با تجربه با فرم بدنی خوب است.

  به ‌نظر من این مدل با حجم زیاد کفی و توپر بودن و حس دویدن پرانرژی، کفش بسیار سرگرم‌کننده‌ای است. من همچنان برای جلسات تمرینی خود از آن استفاده می‌کنم، اما مسابقاتی که در پیش دارم، پیچ ‌و تاب و چرخش دارند و بنابراین ثبات اندک ویو ربلیون، برایم مشکل‌ساز خواهد بود.

  اگر میزانو برش وسط کفی میانی را در نسخه بعدی پر کند، این مدل تبدیل به سوپر کفش با دوام‌تر و بسیار راحت‌تری می‌شود که افرادی با کف پای صاف را وادار نمی‌کند تا به ‌سختی با قسمت میانی پای خود بپرند.

  من همچنین دیدم که ویو ربلیون پرو به ‌اندازه‌ برخی دیگر از کفش‌های مسابقه‌ای، نیروی پیشرانشی نیست. این کفش جهش پنجه‌های چندان تهاجمی ندارد و من احساس می‌کنم که قسمت پنجه پا باید برشی مشابه با پاشنه داشته باشد؛ این کار باعث می‌شد که حس متمایل شدن به سمت جلو برجسته‌تر شود. صفحه کربنی آن هم آن‌قدرها سفت و محکم نیست، بنابراین چندان حالت جهشی ندارد.

  برچسب مطلب :
  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

  © 2024 Hoseinkafshbaz