بررسی کتونی آدیداس سوپرنوا ( Adidas Supernova Rise )

بررسی کتونی آدیداس سوپرنوا

معرفی کفش آدیداس سوپرنوا

سوپرنوا گلاید 8، جدید­ترین کفش ورزشی آدیداس در سال 2016 بود که از آن استفاده کردم و مخصوص استفاده روزانه است. این کفش خرکار مانند میخ، سخت بود و از نظر تطبیق پذیری عالی بود. از این کفش ورزشی به معنای واقعی کلمه برای همه چیز استفاده کردم و بیش از 1000 کیلومتر از آن کار کشیدم. در طول سال­ های بعد، سوپرنوا، نوآوری نکرد و نتوانست در برابر رقبایش دوام بیاورد. پلیمر بوست در زیره میانی آن بسیار سنگین بود، کاربردی و سبک نبود، در حالی که لایت استرایک، یک فوم بسیار محکم و بدون واکنش بود. بوست، سال‌ها یکی از اصلی‌ترین محصولات در محدوده عملکرد آدیداس بوده است و آنها حتی از بوست در اولین کفش فوق‌العاده­­­ی دارای صفحه کربن خود، آدیزیرو پرو، استفاده کردند.

لایت بوست، یک فوم جدید است که اکنون در آخرین نسخه اولترا بوست لایت استفاده می ­شود و اگرچه سبک ­تر از بوست قدیمی است، اما هنوز خیلی سفت است و خیلی کاربردی نیست. نسبت به بوست، پیشرفتی به نظر نمی­رسد.

امسال، ما بالاخره یک کفش سوپرنوا دریافت می‌کنیم که پلیمر بوست در زیره‌ی میانی خود ندارد. دریم استرایک پلاس، یک فوم جدید است که آدیداس ادعا می‌کند مبتنی بر پی ای بی اِی است و تعداد کمی از برندها، کفش ورزشی­ای را ارائه می‌دهند که دارای کفی میانی مبتنی بر پی ای بی اِی هستند – پی ای بی اِی معمولاً در کفش‌های مسابقه استفاده می‌شود.

اینوینسیبل ران ، اندورفین اسپید و کیپ ران کِی دی 900 ، نمونه هایی از کفش های ورزشی هستند که دارای پی ای بی اِی هستند. سوپرنوا 9.8 اونس (277 گرم) وزن دارد که برای یک کفش ورزشی روزانه قابل قبول است. 1.6 اونس (45 گرم) کمتر از سولارگلاید 6 است، کفش ورزشی دیگر آدیداس که مخصوص استفاده روزانه است، و جز کفش ­های میان رده و بی رنگ به حساب می ­آید.

اولین برداشت­ ها از کفش آدیداس سوپرنوا

اولین دوی من با این کفش، دوی ریکاوری بسیار آهسته بود، بیش از 6 دقیقه در هر کیلومتر (9:40 در هر مایل). اولین فکرم این بود که محکم‌تر از چیزی بود که انتظار داشتم، اما همچنان نرم‌تر از نوا بلست 4 بود. در سرعت‌های آهسته، احساس راحتی می‌کردم، اما همچنین احساس می‌کردم که می‌توان سرعت را در صورت نیاز به سرعت بیشتر افزایش داد. میله­های نگهدارنده در پایین کفش، محسوس نبودند و واقعاً محکم بودند.

من جوراب­ هایی با ضخامت متوسط پوشیده بودم و رویه آن کمی تنگ بود، به خصوص در قسمت جلویی پا، و پشیمان شدم که نیم سایز بزرگ­تر نخریدم. آدیداس، معمولاً بسیار باریک است و اغلب، نسخه های متنوعی­ ای را ارائه نمی دهد.

کفشی که مرا به یاد ساکونی راید 17 می‌انداخت، اما سوپرنوا ، با فرود­های نرم‌تر ، احساس پایین‌تری بر روی زمین، می­داد. حس میکردم که هر دو کفش ورزشی، می توانند سرعت های مختلفی را پوشش دهند.

بخش رویه کفش آدیداس سوپرنوا

بخش رویه سوپرنوا ، راحتی را بر کاهش وزن ترجیح می دهد. در آن، از توری ساندویچی نرمی استفاده شده است اما تهویه عالی ندارد. به خوبی به پا متصل می­ شود، به جز باریک بودن بخش جلویی آن، همه چیز راحت است. من سایز مناسبی را خریدم ولی اگر دوباره بخرمش، بخاطر باریک بودن جلوی پا و پنجه آن، نیم سایز بزرگتر میخرم. پاهای باریکی دارم، بنابراین مطمئناً این انتخاب مناسبی برای دوندگان، با پاهای پهن نیست.

در زبانه کفش سوپرنوا ، بیش از حد معمول، بالشتک قرار دارد و چفت نمی شود، با این حال روی زبانه خود، حلقه ای دارد که بند­ها از آن عبور کنند، بنابراین زبانه ­اش نمی لغزد. یقه آن نیز روکش شده است، بنابراین اطراف پا بسیار راحت است.
بررسی کتونی آدیداس سوپرنوا

بررسی کتونی آدیداس سوپرنوا

کفی کفش آدیداس سوپرنوا

سوپرنوا یکی دیگر از کفش­ های ورزشی همه کاره و بسیار خوب است. در سرعت‌های آهسته، معمولی به نظر می‌رسد، اما وقتی با سرعت ثابت یا سریع‌تر بدوید، می درخشد. باعث می‌شود بدون زحمت با سرعت ثابت بدوید و این سرعتی است که در آن احساس راحتی زیادی دارید، 4:45-5:30 دقیقه در هر کیلومتر (7:40-8:52 دقیقه در هر مایل).

مطلب مرتبط:
 • بررسی کتونی آدیداس آدیزیرو بوستون 12 ( Adidas Adizero Boston 12 )
 • از نظر نرمی دویدن، معمولی است. به نرمی کومولوس 25 یا نیو بالانس 1080 وی 13 نیست، اما از نوابلست 4 ، گوست 15 و گوست مکس، نرم­ تر است. دریم استرایک پلاس، مقداری بازگشت انرژی را فراهم می کند و نسبت به بوست و لایت استرایک، پیشرفت کرده است، با این حال دوست داشتم زیره میانی سوپرنوا رایز، کمی نرم تر باشد. دریم استرایک پلاس، وقتی بارگذاری می­ شود، آنقدر فشرده نمی شود و نسبتاً متراکم به نظر می رسد. اصلا شبیه پی ای بی اِی در کفش های مسابقه نیست.

  سوپرنوا رایز تنظیمات بسیار منحصر به فردی دارد. به جای داشتن میله­ های سخت کربن یا پشم شیشه، دارای میله های ابری نرم و انعطاف پذیر، برای ایجاد ساختار و استحکام است. این جایگزین سیستم منسوخ تورشن/ ال ای پی می شود، که آدیداس همیشه در کفش ­های ورزشی از آن استفاده کرده است. نتیجه آن، دوی بسیار طبیعی­ تر و نرم ­تر است.

  چیزی که در مورد سوپرنوا رایز بیشتر دوست دارم، غلتانک نرم آن است که به شما احساس خفیف شیب رو به جلو می ­دهد. این غلتانک توسط میله­ هایی که جلوی پا را سفت می­ کنند، محکم شده است. این غلتانک به شما کمک می­ کند هم در دوی آرام و هم سرعت بالا، کمی کمتر کار کنید.

  من یک دوی طولانی 35 کیلومتری را با کفش سوپرنوا رایز انجام دادم، درست است که جذاب‌ترین دوی طولانی مدتی که تا به حال انجام داده‌ام نبود، اما در تمام طول آن راحت بودم و پاهایم بعد از آن احساس خوبی داشتند.

  استحکامش واقعاً خوب است و اگرچه ارتفاع پشته‌ای 36/26 میلی‌متری دارد، بسیار کمتر از آن احساس می‌شود. من هیچ مشکلی با بی ­ثباتی نداشتم و حتی می­توانستم سرعتم را افزایش دهم و در پیچ­ ها شتاب بگیرم.

  در زیر کفی، 2 سوراخ بزرگ در آستر استروبل وجود دارد: یک سوراخ در پاشنه و یک سوراخ در جلوی پا. این ویژگی منحصر به فرد آدیداس است و آنها سال هاست که این کار را انجام می­ دهند. این کار، نرمی زیر پاشنه و گوی پا را افزایش می ­دهد، زیرا به شما امکان دسترسی مستقیم به ابر دریم استرایک پلاس را می­ دهد.

  این یکی از اولین کفش ­های ورزشی ممتاز آدیداس است که از لاستیک کانتینِنتال، در زیره خود استفاده نمی­ کند و نمی ­توانم بگویم که آن را از دست داده ­ام. ماندگاری این کفش­ ها تا اینجا خوب بوده و اصطکاک آنها قابل قبول بوده است. من درست بعد از بارندگی از آن استفاده کردم و هیچ مشکل از لحاظ اصطکاک نداشتم.

  نتیجه گیری در مورد کفش آدیداس سوپرنوا

  سوپرنوا رایز بهترین کفش ورزشی آدیداس در چند سال اخیر است و به راحتی می تواند کفشی باشد که من برای تمام تمریناتم از آن استفاده می کنم. من می خواهم آن را برای چرخش در مسابقه دو، در مدار 2 و 3 نگه دارم. برای کفش‌های نسل اول، واقعاً بی­ عیب و نقص به نظر می‌رسد و تنها نقطه ضعف آن قسمت جلویی محکم آن است.

  من ترجیح می‌دهم ارتفاع پشته‌ای، کمی بیشتر در پاشنه و جلوی پا وجود داشته باشد و کمی قابلیت جهیدن با آن بیشتر باشد، اما یک نسخه حداکثری، تا سال آینده در راه است. من فکر می کنم آدیداس کار بزرگی انجام داد که سوپرنوا را بازسازی و بروز کرد. دیگر مانند کفش­ های سوپرنوا در سال‌های اخیر، شبیه یک آجر محکم نیست و من مشتاقانه منتظر دویدن با کفش رایز هستم. سوپرنوا در مقایسه با سایر­ کفش­ های مخصوص استفاده روزانه، در همان بازه قیمت، از بیشتر آنها بهتر عمل می کند.

  برچسب مطلب :
  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

  © 2024 Hoseinkafshbaz