کفش‌های رانینگ چگونه باید تناسب داشته باشند؟

انتخاب درست کتونی رانینگ

هنگامی که می‌دوید، بسیار مهم است که کفش شما اندازه مناسبی داشته باشد. عدم تناسب نه تنها احساس بدی دارد بلکه می‌تواند منجر به آسیب، تاول و ناخن‌های سیاه دردناک شود. در اینجا نحوه پیدا کردن تناسب در کفش‌های رانینگ ارائه شده است. تناسب خود را در حالت ایستاده بررسی کنید. سپس با کفش راه بروید و بدوید. کفش ها را بپوشید و هر پاشنه را به زمین بزنید تا مطمئن شوید که پای شما به درستی در داخل کفش قرار گرفته است. سپس، بلند شوید. با تناسب صحیح، زمانی که می‌ایستید و وزنتان به طور مساوی بین هر دو پا تقسیم می‌شود، باید بین بلندترین انگشت پا و انتهای کفش فاصله‌ی کمی وجود داشته باشد. نباید روی انگشتان پا، پاشنه یا مچ پا احساس نیشگون گرفتن یا سایش کنید. کفش باید احساس راحتی بدهد.
  • تناسب انگشتان پا: طول و عرض را بررسی کنید. اگر کفش خیلی باریک باشد، ممکن است انگشت کوچک پای خود را یا ساییده شدن برآمدگی شست پا به کناره‌ی کفش را احساس ‌کنید. اگر طول کفش بیش از حد بلند است، ممکن است پارچه‌ کفش را در بالای توری‌ها جمع کند یا هنگام راه رفتن یا دویدن پاشنه پا بیرون بیاید. کفش مناسب به شما کمی فضای حرکت در سر پنجه بدون احساس شلختگی می‌دهد.

  • تناسب میانه پا: کفش باید در قسمت میانی پا کاملاً متناسب باشد، اما هیچ فشاری به بالای پای شما وارد نکند. اگر احساس فشار می‌کنید، ممکن است با تغییر روش بستن بند کفش، این مشکل کاهش یابد. اگر تعویض بند کمکی نکرد، کفش دیگری را امتحان کنید.

  • تناسب پاشنه: شما در اینجا فضای اضافی نمی‌خواهید. تناسب پاشنه کفش بسیار مهم است تا پاشنه شما در کفش لیز نخورد. جابجایی پاشنه در بهترین حالت فقط آزار دهنده است اما در بدترین حالت باعث ایجاد تاول می‌شود. بستن سوراخ‌های اضافی که نزدیک به مچ پا است، اغلب می‌تواند به حل مشکل پاشنه شل کمک کند. اگر کفش همچنان می‌لغزد، یکی دیگر را امتحان کنید.

    مطلب مرتبط:
  • دویدن چگونه می‌تواند سلامت شما را بهبود بخشد؟
انتخاب درست کتونی رانینگ

انتخاب درست کتونی رانینگ

همه چیز در مورد حس خوب برای شما است

انواع کفش به تعداد افراد وجود دارد. ممکن است شنیده باشید که کفش‌هایی با تعداد زیادی بالشتک بهتر هستند. اما ممکن است در یک کفش سفت احساس راحتی بیشتری کنید. کفش‌هایی “زیرو دراپ” (به این معنی که پاشنه آن بالاتر از جلوی پا نیست)، کفش‌هایی هستند که تفاوت پاشنه تا پنجه بسیار بالاتری دارند. یک نوع کفش وجود ندارد که برای همه مناسب باشد. آنچه مهم است این است که کفشی که انتخاب می‌کنید به درستی با شکل پای شما مطابقت داشته باشد و احساس آن را دوست داشته باشید. راحتی خارج از چارچوب و راحتی مداوم، مهمترین بخش معادله است.

کفش شما باید هم متناسب پای شما باشد و هم متناسب فعالیت شما

کفش‌های تریل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که زمین‌های نرم و خارج از جاده را در دست بگیرند و از شما در برابر کوبیدن انگشتان پا به ریشه‌ها و سنگ‌ها محافظت کنند. اگر آنها را در جاده بپوشید، ممکن است فاقد بالشتک و انعطاف پذیری مورد نظر شما باشند و احتمالاً آج چسبنده را پیش از موعد فرسوده خواهید کرد. به طور مشابه، یک کفش مسابقه جاده ای اغلب دارای آج سبک است و برای حرکت سریع روی پیاده رو طراحی شده است و اگر می‌خواهید از میان گِل عبور کنید، ممکن است انتخاب خوبی نباشد. همچنین به خاطر داشته باشید که برندهای دو کفش‌های دیگری را می‌سازند که برای دویدن طراحی نشده‌اند. به همین دلیل، خرید از فروشگاه‌هایی که در کفش دو تخصص دارند بهتر است. برای مثال، برند مورد علاقه شما ممکن است کفش‌های دو با عملکرد بالا بسازد، اما اگر کفش‌های ورزشی تصادفی آن‌ها را از یک فروشگاه بزرگ بخرید، ممکن است آن کفش برای سبک یا ورزش دیگری طراحی شده باشد و اصلاً برای دویدن نباشد.

نیاز نیست تا کفش‌های رانینگ جا باز کند

کفش های شما نباید نیشگون بگیرد یا ساییده شود. اگر کفشی خوب به نظر می‌رسد، اما حس خوبی ندارد، خودتان را متقاعد نکنید که فقط باید جا باز کند. کفش مناسب خارج از چارچوب احساس خوبی می‌دهد.

اگر می‌توانید توسط یک متخصص اندازه گیری و متناسب سازی کنید

ممکن است مطمئن باشید که سایز کفش خود را می‌دانید، اما پاهای شما در طول زمان می‌تواند تغییر کند و بسیاری از برندهای کفش متفاوت هستند. بعلاوه، ممکن است در کفش‌های دو از سایزهای متفاوتی نسبت به کفش‌های معمولی استفاده کنید. این به این دلیل است که هنگام راه رفتن یا دویدن پاهای شما متورم می شود و اندازه و شکل کفش شما باید با فضای کافی برای انگشتان پا متناسب باشد. همچنین باید فضای زیادی برای جوراب خود داشته باشید بدون اینکه کفش را خیلی تنگ کنید. این به اندازه گیری طول و عرض پاها و همچنین پهنای پاشنه و ارتفاع کف پای شما کمک می‌کند. 

برچسب مطلب :
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

© 2024 Hoseinkafshbaz