نقد و بررسی کفش بروکس گلیسیرین 19 ( Brooks Glycerin GTS 19 )

«کمتر، بهتر است» تبدیل به شعار برند بروکس در سال 2021 شده است. این برند، تصمیم گرفت تا تولید مدل های Ravenna و Transcend را متوقف کند. مدل اول، کم ترین لایه و مدل دوم، بیشترین لایه را در بین مدل های این برند دارد.
کفش بروکس گلیسیرین 19

کفش بروکس گلیسیرین جی تی اس 19

«کمتر، بهتر است» تبدیل به شعار برند بروکس در سال 2021 شده است. این برند، تصمیم گرفت تا تولید مدل های Ravenna و Transcend را متوقف کند. مدل اول، کم ترین لایه و مدل دوم، بیشترین لایه را در بین مدل های این برند دارد.

آن ها تصمیم گرفتند، به جای اینکه یک کفش ورزشی جدید را جایگزین این مدل ها کنند؛ مدل های Launch و Glycerin را عرضه کنند. مدل Glycerin GTS، نرم ترین و با دوام ترین کفش ورزشی این برند است. حداکثر لایه های کفش های ورزشی این برند سه لایه است. مدل Launch GTS، دارای یک لایه؛ مدل Adrenaline GTS، دارای دو لایه و مدل Glycerin GTS، دارای سه لایه است.

اولین تجربه های استفاده از کفش بروکس مدل Glycerin GTS 19

هنگامی که جعبۀ کفش را باز کردم، طرح و رنگ این کفش مرا تحت تاثیر قرار داد. لوگوی زرد نئون آن، به همراه لایه بالایی پایین کفش که آبی یا زرد روشن بود، رنگ آبی تیرۀ سایر قسمت ها را برجسته نشان می داد.

ای کاش قسمت های بیشتری از کفش، دارای رنگ زرد نئون بود. یکی از معایب آن برای دوندگان استقامت، عدم وجود این کفش ها در رنگ های مختلف است. مدل GTS، تنها در سه رنگ مختلف وجود دارد؛ در حالی که مدل های Transcend و Ravenna در شش رنگ مختلف وجود دارند.

من تا به حال از کفش مدل Glycerin یا Transcend برای دویدن استفاده نکرده ام. بنابراین، اولین باری که خواستم این کفش ها را امتحان کنم، انتظار داشتم تا مانند مدل Adrenaline عمل کند.
کفش بروکس گلیسیرین 19

کفش بروکس گلیسیرین 19

قسمت پایینی کفش بروکس مدل Glycerin GTS 19

کفش های بروکس مدل Glycerin، در 18 نسخه مختلف عرضه شده اند؛ اما این اولین نسخۀ دارای تکنولوژی استقامت است. پس، باید برای معرفی این تکنولوژی از پایه شروع کرد. مشابه کفی Blown Rubber استفاده شده در مدل های بروکس، این کفی در مدل Glycerin GTS هم استفاده شده است. این کفی خارجی، نسبت به سایر نرم تر و نازک تر است.

این کفی خارجی، دو خصوصیت دارد: اول اینکه، انعطاف پذیری کفش را افزایش می دهد و دوم اینکه، دوام نسبتا کمتری دارد. بعد از 120 کیلومتر استفاده، کف خارجی سایش کمی داشت؛ اما آنقدر هم شدید نبود.

زیره میانی این کفش، از ترکیب DNA Loft EVA ساخته شده است. این ماده، باعث می شود تا احساس نرمی و انرژی داشتن، داشته باشید. همچنین، از همان قدم اولی که بر می دارید، احساس راحتی خواهید داشت.

اما یکی از عیب های آن این است که باعث کمبود سرعت و تاثیردهی آن می شود. دویدن با این کفش و احساس نرمی در زیر پا، یکی از بهترین تجربه هایی بود که با یک کفش دوندگی استقامت داشته ام. حجم بالشتک استفاده شده در زیر آن، باعث می شود تا مدل Glycerins GTS 19 بهترین گزینه برای دوندگی های طولانی و آسان باشد.
کفش بروکس گلیسیرین 19

کفش بروکس گلیسیرین 19

برند بروکس، تکنولوژی GuideRail خود را هفت سال پیش در مدل Transcend به نمایش گذاشت. آن ها همچنین، سه سال پیش سایر تکنولوژی های مربوط به استقامت را در مدل های Ravenna و Adrenaline پیاده کردند.

این تغییر بزرگ، مورد استقبال بسیاری قرار گرفت. GuideRail ها، نقش ضربه گیر را برای پاهایتان بازی می کند. همچنین، حرکت پاهای شما را هم متعادل می کند. دو نوع GuideRail وجود دارد. یکی از آن ها بلند و دیگری کوتاه است. در مدل Glycerin GTS 19، تقریبا از وجود آن ها آگاه بودم.

قسمت بالایی کفش بروکس مدل Glycerin GTS 19

از آنجایی که این کفش از بهترین کیفیت در قسمت بالایی کفش بهره مند است، باید انتظار بهترین مواد و تکنولوژی های استفاده شده در آن را نیز داشته باشید. قسمت بالایی، دارای توری هوای دولایه است که تنفس پذیر، انعطاف پذیر و بادوام است. این لایه، به طور کامل به پاهای شما فیت شده و به شما احساس راحتی می دهد.

زبانۀ ضخیم کفش هم به این فیت شدن کمک زیادی می کند. این باعث افزایش دما در قسمت بالایی کفش می شود. این مسئله، برای من مشکلی ایجاد نمی کرد، زیرا در اواخر زمستان از آن استفاده کردم؛ اما استفاده از آن در تابستان عیب آن را بیشتر آشکار می کند.
کفش بروکس گلیسیرین 19

کفش بروکس گلیسیرین 19

قسمت بالایی، ظاهری ساده دارد. این بدان معناست که طرح های سه بعدی کمتری در آن استفاده شده است. به همین دلیل، هیچ نقطۀ تحریک کننده ای برای پا های شما وجود ندارد.

تناسب پاشنه نیز در کفش ورزشی استقامت حائز اهمیت است؛ زیرا باعث افزایش یا کاهش استقامت می شود. پاشنۀ کفش Glycerin GTS 19، باعث افزایش استقامت می شود. مقدار زیادی از بالشتک مخملی، پاشنۀ کفش را مستحکم و متانسب قرار می دهد. سیستم توری، یک سیستم سنتی است که به تناسب قسمت بالایی کفش کمک می کند.

جمع بندی

بروکس، برندی است که دوندگان را به خود بیشتر از سایر برند ها جذب می کند. آیا ساده سازی شکل این کفش، مانع جذب مشتریان می شود یا اینکه به آن کمک می کند؟

اگر کفش Glycerin GTS 19، آیندۀ درخشانی داشته باشد، پس این باعث جذب بیشتر دوندگان می شود. زیره میانی DNA Loft، در هنگام دویدن باعث احساس راحتی و نرمی می شود. هنگامی که پا به زمین بر خورد می کند، بهترین و نرم ترین ضربه را تجربه خواهید کرد. به راحتی می توان از آن در دوندگی های با مسافت طولانی استفاده کرد.
کفش بروکس گلیسیرین 19

کفش بروکس گلیسیرین 19

یکی از معایب این کفش، تاثیرناپذری آن ها است که باعث کاهش سرعت می شود. قسمت بالایی Glycerin GTS، بهترین مواد استفاده شده را دارد. رویه توری همراه با زبانۀ ضخیم، پای شما را فیت کفش می کند.

بالشتک استفاده شده در پاشنه، استقامت خوبی را برای کفش به ارمغان می آورد. در کل، قسمت بالایی احساس رویایی را برای شما در هنگام دویدن به همراه دارد. قیمت این کفش، 150 دلار است. در واقع، ارزش خوبی نسبت به کیفیت خود نیز دارد. من به شخصه 160 کیلومتر را با آن طی کردم و راضی بودم. می توانید از این کفش در کنار مدل Adrenaline، از دویدن لذت ببرید.

این حرکت شجاعانه ای از برند بروکس بود تا کفش ورزشی مخصوص دوندگی استقامت را ساده طراحی کند. با توجه به تجربه های من با مدل Glycerin GTS، حرکت خوبی بود و مشتاقانه منتظر نسخه های بعد این کفش هستم.

مطمعنا، شما می توانید تاثیر پذیری و راحتی را در بهترین کفش استقامت پیدا کنید، اما شک دارم که بتوانید کفشی راحت تر و نرم تر از کفش بروکس مدل Brooks Glycerin GTS 19 پیدا کنید.

برچسب مطلب :
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

© 2024 Hoseinkafshbaz