آخرین اخبار و مطالب مخصوص تغذیه . تغذیه سالم و رژیم سالم

شکر قهوه‌ ای یا شکر خام، این روز‌ها بیشتر از همیشه به افرادی که قصد رژیم گرفتن دارند، توصیه می‌شود. خوردن شکر به مقدار زیاد، می تواند آسیب های زیادی را به سلامتی افراد وارد کند، برای مثال خوردن مقدار زیاد شکر باعث ابتلای شما به کبد چرب می‌شود. اگر بیش از اندازه قند مصرف کنید، بدن قند اضافی را به سمت کبد خواهد فرستاد، کبد هم آن را به چربی تبدیل و در خودش ذخیره می‌کند، در نتیجه کبد چرب می‌شود.

شکر قهوه‌ای یا سفید؛ کدام سالم‌تر است

دریافت کافی برای فیبر موجو در مواد غذایی ۳۸ گرم در روز برای مردان و ۲۵ گرم در روز برای زنان ۱۹ تا ۵۰ ساله تعیین شده است. توصیه های دریافت فیبر برای بزرگسالان بیشتر از ۵۱ سال ۲۱ گرم در روز برای زنان و ۳۰ گرم در روز برای مردان است و نیاز به دریافت فیبر در افراد مسن کاهش می یابد زیرا متوسط دریافت انرژی با افزایش سن کاسته می شود.

آیا به میزان کافی در طول روز فیبر مصرف می کنید؟

وقتی برخی سرطان‌های پوستی را کنار بگذاریم، سرطان روده بزرگ سومین سرطان شایع در مردان و زنان است. سرطان روده بزرگ شامل سرطان روده بزرگ و سرطان رکتوم است. روده بزرگ و راست روده هر دو قسمت روده بزرگ هستند. تحقیقات قبلی ثابت کرده است که خوردن اسفناج می‌تواند خطر سرطان روده بزرگ را تا نصف کاهش دهد.

مصرف اسفناج خطر ابتلا به سرطان روده را کاهش می‌دهد

عاشقان کافئین می دانند که دریافت بیش از حد این ماده باعث بروز آثار ناخوشایند متعددی می ‌گردد، مانند: عصبانیت، آشفتگی، اضطراب، بی خوابی، تحریک دستگاه گوارش، اسهال و وابستگی. به طوری که ترک مصرف کافئین سردرد، خمودگی، عصبانیت و اضطراب را با خود به همراه خواهد داشت.

منابع پنهان کافئین را بیش از حد مصرف نکنید

یافته های جدید نشان می دهد که خوردن صبحانه در اوایل صبح خطر ابتلا به دیابت نوع دو و دیگر اختلالات متابولیسمی را کاهش می دهد. اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که صبح ها تا دیروقت می خوابید و خوردن صبحانه را به اواخر صبح موکول می کنید بهتر است کمی در این عادت خود تجدیدنظر کنید و عادت صبحانه خوردنتان را اصلاح کنید.

صبح ها زود صبحانه بخورید تا دیابت نگیرید
محصولات پیشنهادی
آخرین اخبار
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

© 2024 Hoseinkafshbaz